Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednakże można go załatwić dość szybko

Najświeższe wpisy

Kiedy zbliża się czas rozliczenia pitu, dużo osób zastanawia się czy lepiej załatwić tę formalność poprzez Internet czy metodą tradycyjną, uzupełniając papierowe dokumenty. Na pewno wypełnianie pitów na laptopie jest o znacznie łatwiejsze, jednakże musimy pamiętać o paru istotnych rzeczach, zanim się za to weźmiemy.


Warto wiedzieć, że pit poprzez Net składa mnóstwo osób i najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości niemal wszyscy ludzie będą tak działać.
Jeżeli zdecydujemy się na to, to posiadamy do wyboru kilka możliwości. Najprostszą będzie oczywiście użycie strony Ministerstwa, na której funkcjonuje specjalistyczna Platforma do wypełniania pitów. Nieistotne czy chcemy wypełnić pit 36, pit 37 czy jakiś inny – na stronie odnajdziemy wszystkie potrzebne druki, które powinniśmy wypełnić i wysłać do właściwego Urzędu Skarbowego. Uzupełniając formularze w Necie bez wątpienia zrobimy mniej błędów, a wiele miejsc będzie wypełnionych za nas przez skrypt, który wyliczy odpowiednie sumy. Poza tym od kilku lat dostępna jest też usługa automatycznego uzupełniania formularzy przez Urząd sprawdź na stronie. Jeśli zarabiamy wyłącznie w jednym miejscu, to może być tak, że dostaniemy już kompletny formularz pit 36 czy 37, który będzie trzeba tylko zaakceptować i przesłać. Jest to niesłychanie komfortowe rozwiązanie.


rok
Author: Dennis Adams
Source: http://www.flickr.com


Inną opcją będzie ściągnięcie darmowego programu do wypełniania pitów. W Internecie znajdziemy ich bardzo dużo, wystarczy tylko włączyć przeglądarkę i wstukać odpowiednie słowa kluczowe. Warto przeglądnąć najróżniejsze rankingi, by wiedzieć, który z nich jest najlepszy KRS 0000186434. Jednak problem z darmowym programem jest taki, że często posiada on wpisany na stałe numer KRS fundacji, która otrzyma 1% naszego podatku. Jeśli zatem pragniemy na ten przykład przesłać fundusze Fundacji Słoneczko, która dba o niepełnosprawne osoby, to sami będziemy musieli wstukać numer 0000186434.

To jest niezwykle absorbująca problematyka i warto ją zgłębić bardziej, zatem bez wahania przeczytaj szczegóły pod adresem (http://rankingkont.pl/promocje-bankowe/), który jest tutaj.

W takim przypadku dobrze będzie pomyśleć o kupnie programu do wypełniania pitów lub złożeniu ich w formie papierowej. Jeśli pragniemy, by owa decyzja należała do nas, to musimy zapamiętać, żeby odnaleźć program, który pozwoli nam wstukać numer KRS samemu.
W wypadku więc, gdy postanowimy, iż nasz jeden procent dostanie Fundacja Słoneczko posiadająca numer 0000186434, to należy samemu wpisać go w odpowiedniej rubryce.


Trzeba też zapamiętać, żeby pozałatwiać wszystkie formalności powiązane ze składaniem zeznań podatkowych w terminie, ponieważ nawet małe spóźnienie może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje i karę.