Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Spółkę można wycenić na kilka sposobów. Poznaj najbardziej popularne i sprawdzone działania

Najświeższe wpisy

Posiadasz spółkę i myślisz nad tym jak ją jesteś w stanie wycenić? Rzeczywiście istnieją trzy metody, by tego dokonać, poznaj je i podejmij decyzje, który sposób będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Wycena wartości spółki to 3 różnorodne podejścia. Zacznijmy od metody dochodowej.
rozmowa biznesowa
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Przy zastosowaniu takiego podejścia rynkowa wartość kapitałów własnych jest określana na podstawie wartości obecnej przyszłych przepływów finansowych, jakie generowane są przez spółkę przy uzgodnieniu, że w dalszym ciągu dokonywane będą działalności operacyjne. Podstawą dokonania tej wyceny jest próg na okres 3-5 lat.Następna to metoda porównawcza. Tutaj wartość rynkowa własnych kapitałów Spółki określana jest na podstawie porównania wycenianego podmiotu z innymi podmiotami rynku publicznego o identycznym profilu. Wycenę prowadzi się na podstawie wskaźników takiego rodzaju jak P/E czyli wartość/zysk netto, P/BV - to znaczy cena do wartości księgowej a także P/S tzn. cena do przychodów netto ze sprzedaży. Te wskaźniki oddają w sposób skumulowany jednocześnie: przeszłe zyski netto, wzrost sprzedaży, wzrost zysku, stabilność przeszłych dochodów, zdolność finansową firmy, jakość kadry zarządzającej czy kondycję i perspektywy konkretnej gałęzi przemysłu, w której funkcjonuje firma, jej pozycje konkurencyjną itp.. Wskaźniki rynkowe są jednymi z najczęściej używanych narzędzi inwestycyjnych przez inwestorów finansowych. Ostatnią metodą jest tak zwana metoda bilansowa, co znaczy wycenę aktywów netto. Oznacza to, iż wartość definiuje się na podstawie majątku, ale zmniejszonego o sumę zobowiązań, jakie obciążają przedsiębiorstwo.

biznes i Internet
Author: Steve wilson
Source: http://www.flickr.com
Tego typu wartość może stać się uaktualniona o aktualna rynkową sumę składników aktywów oraz pasywów, jakie potrzebują korekty. Korektę należy wykonać sugerując się stosownymi dokumentami z szacunków wartości konkretnych składników aktywów oraz pasywów przedłożonych przez Spółkę. Jak więc widzimy, to którą metodę wybierzemy jest zależne od wielu czynników. Na pewno przed podjęciem takiej decyzji powinniśmy dokładnie wszystko sprawdzić, by zdobyć jak najbardziej realną i korzystną wycenę spółki. W przeciwnym razie możemy być nieusatysfakcjonowani, a szukanie przyczyny po fakcie może na nic się zdać. Pamiętajmy więc, by z rozwagą podejść do tego zagadnienia.

Zaciekawiły Cię informacje forsel Wrocław przedstawione w naszym poście? Bardzo miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Autor: rzeczoznawcy majątkowi KGDM.