Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Spędzanie czasu z pociechami

Najświeższe wpisy

Dzieciństwo to czas, kojarzący się najczęściej z wesołą zabawą i brakiem kłopotów. Przywodzi na myśl również opiekę i troskę opiekunów, jaka powinna być w tym okresie zapewniona. Obecnie jednak jest wiele sytuacji, kiedy rodzice nie opiekują się własnymi dziećmi. Niejednokrotnie wynika to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko umieszczają w żłobku, przedszkolu lub pod opieką specjalnie zatrudnionej osoby. W rzeczywistości czas spędzany z własnymi pociechami jest ogromnie istotny i ma duży wpływ na rozwój dziecka i jego przyszłe życie. Dlatego nawet najbardziej zapracowani dorośli powinni wygospodarować czas dla własnych pociech, niekiedy także kosztem własnej pracy. Wielu ludzi bowiem później żałuje, że nie miało lepszego i częstszego kontaktu z dziećmi. Form tego spędzania czasu jest bardzo dużo.

dziecko z ojcem
Author: Ethan Hein
Source: http://www.flickr.com
Czytanie

W ostatnich latach bardzo często podkreśla się, jak istotne dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im literatury przez rodziców. Niektórzy są nawet zdania, że powinno się czytać już dziecku na etapie płodu, bowiem głos rodziców ma działanie kojące. Czytanie przez dorosłych to nie tylko czynność pomagająca najmłodszym zasnąć, poznać nowe wyrazy czy rozpocząć naukę czytania czy alfabetu. Taki sposób spędzania czasu także bardzo zacieśnia więzi między najmłodszymi a dorosłymi a na te pierwsze działa uspokajająco, szczególnie jeżeli czytanie jest codzienną tradycją. Warto również wykazać własne zaangażowanie podczas czytania, interpretując daną bajkę czy książkę we własny sposób. W ten sposób dziecko bardziej ją zapamięta. Następnie... certyfikowane place zabaw.

Ruch na świeżym powietrzu

Ruch jest potrzebny ludziom w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to znaczenie dla ich organizmu, który nieustannie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra forma odpoczynku od pracy i zwykłych zajęć. Można przykładowo udać się na plac zabaw , gdzie dziecko bawi się samo lub z rówieśnikami. Rodzice za to mogą w tym czasie odpocząć.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://krevetki.pl/), którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!

W zależności od sprzętu znajdującego się w tym miejscu gry najmłodszych są zróżnicowane. Czasami trzeba tylko mieć własną piłkę do gry z innymi dziećmi. Rozmaite ćwiczenia wykonywane na drabinkach i innych urządzeniach pozwalają dzieciom utrzymać kondycję fizyczną.