Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Sposób na zapobieganie zimowej depresji

Najświeższe wpisy

Przebywamy w miejscu na globie, gdzie - jak sugeruje pewien ze znanych piosenkarzy - nie ma słońca przez większą część roku, i stąd - według artysty - zachowujemy się w sprecyzowany sposób. Z wizją artystyczną można dyskutować. Ja na przykład nie zgadzam się z komunikatem utworu Kazika. W jednym piosenkarz ma jednak rację - udowodniono, iż brak słońca wpływa znacząco na kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną ludzi.
odrobina światła
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Wymagamy właściwej ilości blasku słonecznego dla harmonijnego funkcjonowania, gdyż w obecności blasku słonecznego w naszej skórze dochodzi do produkowania niezwykle istotnej witaminy, która odpowiada między innymi za wytrzymałość układu kostnego oraz siłę układu odpornościowego, który decyduje o tym, jak często chorujemy i jak długo wychodzimy z choroby.

O tym jak ważka dla naszego zdrowia może być obecność słońca może świadczyć też to, że jego długotrwały brak ma wpływ na tak subtelne aspekty naszego zdrowia jak stan psychiczny Przemiany cywilizacyjne spowodowały wystąpienie takich zaburzeń jak dla przykładu depresja zimowa, jaka związana jest właśnie z okresowym brakiem światła.Ale ta sama cywilizacja która spowodowała problem, potrafi sobie z nim poradzić. Starczy w przeglądarce wbić hasło: lampa depresja, a odnajdziemy rozwiązanie. Kuracja tego zaburzenia bowiem, będzie polegać na stosowaniu źródła światła o określonej długości, jednocześnie z terapią psychologiczną. Nadmieniona lampa usuwa kiepskie samopoczucie, może zapobiec depresji zimowej, acedii, złemu samopoczuciu.

Oczywiście samo kupno w sklepie internetowym produktu kryjącego się za hasłem lampa depresja nie pomoże, bo choroba ta ma charakter dużo bardziej skomplikowany (napisał o tym). Jednak wykorzystując taką lampę można w znaczny sposób wspomóc terapię, a więc szybciej powrócić do zdrowia. Rzecz jasna jak w prawie każdej materii w życiu, trzeba zachowywać ostrożność. Nazbyt obfite kąpiele słoneczne sprowadzą nam więcej szkody niż zysku, bowiem mogą powodować bardzo poważne schorzenia skóry. Słowem, aby być zdrowym trzeba przede wszystkim zachować równowagę oraz zdrowy rozsądek. Depresja jest poważną dolegliwością i nie należy jej lekceważyć.