Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Sprawdź, jak szybko i bez większych kłopotów rozliczyć swój PIT za zeszły rok!

Najświeższe wpisy

Rozliczenie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas co roku. Zazwyczaj mamy z tym sporo trudności z zabraniem się za rozliczanie PIT-a - tymczasem okazuje się, że zazwyczaj nie ma zupełnie się czego bać i jeśli tylko nie masz żadnych skomplikowanych rozliczeń i pracujesz na przykład na jednej umowie o pracę, wtedy na pewno będziesz w stanie osobiście obliczyć wysokość należnego podatku.


Dzisiaj dla pewności radzimy, jak to dokładnie zrobić - z naszym artykułem zdecydowanie nie będziesz miał już żadnych trudności!
Krok pierwszy - ściągnij odpowiedni program do rozliczania


W dzisiejszych czasach w internecie możesz znaleźć właściwie wszystko - także proste i niezwykle intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Żeby to zrobić, musisz zwyczajnie znaleźć w internecie program, dzięki któremu obliczysz PIT 2017 - jeżeli zainstalujesz go na swym komputerze, możesz praktycznie od zaraz zabierać się do pracy - poznaj więcej. Możesz także znaleźć stronę internetową, na której rozliczysz PIT za 2016 online, bez wymogu instalowania żadnego programu - wówczas wszystko oczywiście będzie jeszcze łatwiejsze.


flaga UE
Author: www.GlynLowe.com
Source: http://www.flickr.com


pit 2017
Author: Dimitris Karkanis
Source: http://www.flickr.com


Krok drugi - wprowadzanie swych danych i podstawowe informacje


Na początku program poprosi Cię o wprowadzenie Twoich danych - jeśli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do kolejnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie jesteś zatrudniony w ubiegłym roku i czy przysługują Ci jakieś konkretne ulgi lub odliczenia - więcej na pit-tax.plwięcej na Następny krok to wpisywanie liczb ukazujących Twoje zarobki - wówczas musisz mieć pod ręką rozliczenia PIT otrzymane od pracodawcy - wówczas zdecydowanie bez najmniejszego kłopotu poradzisz sobie z wypełnieniem poszczególnych pól. Dodatkowo większość programów precyzyjnie podaje, informacje z których pól musisz przepisać do swego zeznania podatkowego. Jeśli robisz to odpowiednio dokładnie, na pewno wszystko będzie obliczone w jak najlepszym porządku.


Krok trzeci - wszystko skrupulatnie sprawdź


Po wpisaniu powyższych danych będziesz musieć dodatkowo wskazać, czy rozliczasz się wspólnie z małżonkiem czy nie i czy, a jeżeli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują. Jeżeli uzupełnisz te informacje, na ekranie pokaże Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę lub niedopłatę. Kolejnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chciałbyś przekazać jeden procent swojego podatku - zdecydowanie warto to zrobić, bo nic na tym nie tracąc możesz pomóc potrzebującym ludziom.


Krok czwarty - wysłanie PIT


Jeżeli wszystko dokładnie sprawdziłeś, wówczas niewątpliwie możesz już wysłać swoje rozliczenie - wystarczy do tego połączyć się on-line ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeśli to zrobisz, nie będziesz musieć w ogóle wychodzić z mieszkania aby rozliczyć swój PIT - to oczywiście wielkie ułatwienie, z którego warto skorzystać.


Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, właśnie rozliczyłeś osobiście swój pierwszy w życiu PIT - nasze gratulacje!