Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Szpitalni aniołowie - czyli na kogo, oprócz lekarzy, możemy liczyć w sytuacji zagrożenia życia

Najświeższe wpisy

Zdrowie jest najdroższym podarunkiem. Powinniśmy je cenić i troszczyć się o nie na każdym kroku. Czasem jednak zdarzają się zdarzenia, gdy zmuszeni jesteśmy szukać pomocy u obcych.


Nie lubimy chorować.


sanitariusz
Author: Gobierno Cholula
Source: http://www.flickr.com


Jednak, gdy już zainfekują nas bakterie, nieodzownie udajemy się do lekarza. Z oddziałami medycznymi kojarzą nam się szczególnie lekarze. Wszakże, nie powinniśmy zapominać, iż oprócz nich w placówkach zdrowia zatrudnieni są także inni wyspecjalizowani pracownicy. Jednym z nich jest na przykład sanitariusz. Jego funkcja jest związana z wieloma obowiązkami, bez których ani jeden szpital nie mógłby się obejść. Sanitariusz podlega bezpośrednio pod lekarza prowadzącego, realizuje jego polecenia oraz w wielu zdarzeniach towarzyszy pacjentowi. Opiekuje się próbkami krwi, transportuje kuracjuszy na kontrole lekarskie i zabiegi, a oprócz tego - w zależności od stanowiska - dba o higienę łóżek szpitalnych. Sanitariusz to zwykle osoba bardzo oddana pacjentom. Mimo że w wielu sytuacjach niezauważany, charakteryzuje się rzetelnością i godną podziwu chęcią niesienia wsparcia chorym. Jest prawdziwym aniołem, który wielokrotnie przechadzając się przez szpitalne korytarze udziela pomocy nie oczekując na aplauz.


polecane źródło
Author: Catherine Oakley
Source: http://www.flickr.com


Wielu z nas nie pamięta sanitariuszy po wyjściu ze szpitala.
Jednak każdego dnia wykonują oni bardzo ciężkie zadania. Nie zapominajmy o tym, ponieważ nasza rekonwalescencja w dużym stopniu zależy także od ich pracy.