Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Transportowanie towarów z Chin. O czym powinno się pamiętać?

Najświeższe wpisy

Handel to zajęcie, które jest niemal tak stare jak nasza ludzkość. Z początku była to raczej transakcja bardziej polegająca na wymianie określonych towarów. Jedna strona posiadała coś czego potrzebowała druga i na odwrót. Handel zawsze niewątpliwie wiązał się z konkurencją, natomiast szczególnie dzisiaj ta konkurencja jest wielka. Już trudniej przebić się ze swoim pomysłem na biznes, gdyż rynek jest dosyć mocno przesycony różnymi towarami i usługami. Z tego powodu musimy się jakoś odznaczać oraz być bardziej atrakcyjnym dla klientów aniżeli konkurencja. Ogromną zaletą dla potencjalnych klientów jest niższa cena. Z tego też powodu wciąż więcej firm decyduje się na import z Chin. Jak przedstawia się tego typu współpraca i jakiego rodzaju formalności należy załatwić?

towar
Author: Aaron Muszalski
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy być czujni już na etapie negocjacji z dostawcą z Chin i dokładnie określić wszelkie szczegóły, włącznie z konieczną dokumentacją. Trzeba mieć na uwadze to, że musimy mieć całość dokumentacji w oryginałach jeszcze nim nasz towar (czytaj tutaj) zostanie dostarczony do granicy z Polską. Jednak aby dostać całość dokumentacji od strony chińskiej trzeba zapłacić całość za towar (polecamy jesteśmy tutaj). Dlatego trzeba zdobyć całość gotówki. Nawet jeśli chcemy rozbić płatność na raty, to zapłata całości i tak będzie musiało nastąpić w dosyć krótkim czasie. Jeśli w grę wchodzi spedycja kolejowa, taki transport zajmuje mniej więcej dwa tygodnie. Dlatego nie jest to aż tak dużo czasu na zrobienie opłat i otrzymanie dokumentów, dlatego też całość powinna być wykonana dość sprawnie.dokumenty przewozowe
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Do załatwienia wszystkiego potrzebujemy konkretnych dokumentów. Ważne aby były one w języku angielskim. Trzeba zdobyć list przewozowy, fakturę na towar. Tu istotne jest żeby faktura zawierała ważne informacje takie jak, nazwę zakupionych rzeczy, ilość sztuk, cenę za pojedyncze sztuki towaru, wartość całej dostawy, sposób dostawy, informację odnośnie tego skąd pochodzi towar, jak też jego wagę netto oraz brutto. Prócz tego przyda się również dodatkowy dokument, a mianowicie świadectwo pochodzenia (np. import z chin). Trzeba bowiem zdawać sobie z tego sprawę, iż niektóre towary dzięki takim informacją mogą mieć obniżone opłaty celne. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni co do wszystkich wytycznych warto skontaktować się z agencją celną. W taki sposób nie będziemy narażeni na niepotrzebne opłaty wynikające z opóźnień. Takie opóźnienia są związane bowiem z dodatkowymi kosztami za magazynowanie towarów, które musimy gdzieś ulokować oczekując na właściwe dokumenty.