Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Twoja pociecha ma opóźnioną mowę? Może to pora, aby odwiedzić odpowiedniego logopedę?

Najświeższe wpisy

Mowa dziecka bywa bardzo ważną kwestią, bez jej prawidłowego rozwoju mały człowiek nie może porozumiewać się z otoczeniem i zasygnalizować własnych wymagań. W kolejnych latach, kiedy pójdzie do szkoły, miewa trudności z realizowaniem poleceń i nauką. Dlatego tak istotne bywa prędkie reagowanie i wizyta u specjalisty, jeśli mają miejsce opóźnienia albo inne nieprawidłowości w mowie.

Uśmiechnięte dziecko
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com
Twoje dziecko niewiele mówi? Idź do specjalisty!

Poznań - jak znaleźć dobrego logopedę? Teraz bardzo dużo uwagi i zainteresowania przykłada się mowie małych dzieci. Uznaje się, że na roczek maluch powinien wymawiać już pierwsze wyrazy, a na kolejne – układać proste zdania. Oczywiście istnieją od tego odstępstwa, jednakże jeśli dziecko wysławia się naprawdę mało lub rodziców niepokoją inne objawy, dobrze jest umówić się na wizytę do specjalisty. Specjalista oceni rozwój mowy maluszka, wykryje wszelkie błędy, jak też pouczy rodziców, jak bawić się z dzieckiem, żeby dobrze stymulować rozwój jego mowy.

Logopedów nie brakujeNależy wspomnieć, że logopedów w dzisiejszych czasach nie brakuje i tak naprawdę w każdym mieście znajdziemy świetnego specjalistę. Nie w każdym mieście można łatwo dostać się na wizytę z ramienia NFZ, zatem czasem warto zainwestować w prywatną terapię. Przed dokonaniem wyboru specjalisty, warto zaznajomić się z opiniami pozostałych rodziców. Kiedy osoby z Wielkopolski interesuje logopeda (zobacz także dobry logopeda wrocław) Poznań będzie idealnym miejscem, by poszukiwać wsparcia, bo w tak dużym mieście znajduje się mnóstwo gabinetów.

Chłopiec
Author: Medicover.
Source: Medicover.
Na cito psycholog dziecięcy w Poznaniu

Od czasu do czasu przydaje się psycholog

W niektórych przypadkach nieodzowny w terapii dziecka bywa psycholog dziecięcy Poznań będzie optymalnym miejscem, żeby poszukać specjalisty. Pewne nieprawidłowości powiązane z mową są powodowane zaburzaniem albo opóźnieniami rozwojowymi. Psycholog pomoże je określić oraz zadysponuje właściwy kierunek terapii, jaki pomoże dziecku. Trzeba wspomnieć, że im wcześniej mały człowiek zaczyna terapię, tym łatwiej mu nadrobić zaległości i szybciej naprawia nieprawidłowości. Z tej przyczyny nie można zwlekać oraz kiedy jedynie coś nas niepokoi, lepiej rozpędzić obawy w gabinecie logopedy albo zacząć wspieranie maluszka. Zobacz więcej: