Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Ubrania dla malucha dostosowane do pory roku

Najświeższe wpisy

Niesamowicie bogata oferta różnych ubranek przyprawia o ból głowy. Wszystkie są ładne i najchętniej kupowalibyśmy cały asortyment, jednak należy gruntownie przemyśleć co jest niezbędne na początkowe dni życia niemowlaka.


Wybierając malutkie kaftaniki i body należy pamiętać, że skóra noworodka jest cienka i delikatna, toteż bez trudu ulega podrażnieniom.
ubranka niemowlęce
Source: Fundacja NA RATUNEK


Wywołać je mogą ubrania z twardych surowców, a również zamki, czy też nieodpowiedni proszek do prania. Istotne jest, żeby ubranka niemowlęce były wykonane z bawełny naturalnej, bez zbytecznych aplikacji, które potrafią tworzyć niepotrzebne odparzenia, wywoływać alergię, czy też pozostawiać odbicia na skórze pociechy. Najlepiej wybierać te w jasnych odcieniach, bowiem poniektóre barwniki potrafią uczulać. Warto wybrać na pierwsze dni malucha ciuszki z bawełny certyfikowanej, która zaręcza, że w produkcie nie znalazły się złe związki o stężeniu niebezpiecznym dla malucha. Najbardziej wygodne dla rodziców i dla malucha są wszystkie ubranka rozpinane z przodu. Oczywiście ubranka dla noworodka powinny być należycie szykowane, wyprane i wyprasowane.


Ubranka dla dziecka trzeba dopasować do pory roku tak, aby nie wychłodzić dziecka zimą, a w lecie nie przegrzać. Konfekcja dziecięca winna być przede wszystkim bezpieczna, komfortowa, odpowiedniej jakości, również w atrakcyjnej cenie.
Zanim fasony i barwy zawrócą nam w głowie, należałoby zwrócić uwagę na to, czy wyselekcjonowana garderoba jest bezpieczna dla dziecka, nie wywołuje podrażnień i reakcji alergicznych. Ubranka nie powinny ograniczać aktywności pociechy.