Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W akcje których spółek inwestować, aby móc liczyć na prawdziwy zysk?

Najświeższe wpisy

Granie na giełdzie to ciągłe podejmowanie ryzyka. Wybierając instrumenty finansowe do portfela inwestycyjnego, musimy zastanowić się czy aktywa danej spółki rzeczywiście mogą wiązać się z zyskiem.
Przewidywanie sytuacji na giełdzie nie jest zadaniem prostym, tylko inwestorzy giełdowi z bogatym doświadczeniem potrafią w jakimś zakresie przewidzieć ryzyko, wiążące się z kupnem danych akcji, jednak nawet oni często popełniają błędy - sprawdzaj akcje spółek energetycznych. Czym więc kierować się przy wyborze? Jak nie nabyć akcji, które na pewno przyniosą nam straty? Nie istnieje jedna ogólna odpowiedź na wymienione kwestie, ryzyko giełdowe jest obecne w każdej transakcji.notowania giełdowe
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
W chwili obecnej niewątpliwie opłaca się inwestować w akcje PGNiG. Nie mniejszą popularnością cieszą się również akcje JSW. Moda ta wynika z faktu iż, inwestorzy darzą zaufaniem spółki, które mają swój rozkwit. Ponadto spółki, które są w stanie się utrzymać, a nawet rozwinąć się, w dobie kryzysu są spółkami dobrze rokującą na kolejne lata.

Przewidując przyszłą wartość nabywanych akcji, trzeba skontrolować, w jakiej kondycji finansowej dana spółka jest obecnie. Akcje PGNiG są teraz wiele warte, ponieważ niskie ceny ropy naftowej prędko podnoszą wyniki spółki, a problemy konkurencji również umacniają jej pozycję na rynku - czytaj nieco więcej . Lokowanie środków w akcje JSW jest w chwili obecnej dość popularne, dobrze jest jednak wziąć pod uwagę zmiany rynkowe w obszarze energii węglowej. Przewidywanie przyszłego kształtowania się rynku to zdolność, niezwykle ceniona na rynku giełdowym.


Pozwala na umiejętną ocenę obecnej jak również przyszłej sytuacji, przewidywanie trendów cenowych i odpowiednio szybkie podejmowanie działań, dzięki którym można niemało zarobić. Wprawieni gracze giełdowi odradzają inwestowanie w akcje w trendzie spadkowym, życie w nadziei na to, iż sytuacja wkrótce odmieni się na lepsze jest bezpodstawne i przeważnie nie przynosi oczekiwanych rezultatów finansowych. Za akcje ważnych spółek o stabilnej pozycji na rynku trzeba co prawda więcej zapłacić, lecz jest to niewątpliwie inwestycja, która się opłaci.