Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

W jaki sposób można dawać sobie radę z brzydkimi bliznami?

Najświeższe wpisy

Bliznowce to jeden z tego typu defektów, z jakimi stosunkowo ciężko bywa sobie dać radę. Szramy powstają najczęściej w wyniku zranienia albo zabiegów chirurgicznych, ale zdarza się, że są wynikiem oparzenia abo problemów dermatologicznych. Mamy też czasami kłopot z bliznami po ospie wietrznej. Dla niektórych bywa to jedynie niefajny wizualny problem mało istotny, jednak bliznowce mogą także przynieść sporo powikłań chorobowych.

Blizna
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com
Powinno się wiedzieć, jaki żel na blizny alb specyfik o podobnym działaniu okaże się działający. Powstawanie szram jest zupełnie normalnym cyklem, w którym tkanka łączna textus connectivus zastępuje w procesie wygajania się tkankę zdegenerowaną poprzez wypadek albo zabieg chirurgiczny. Większość bliznowców goi się bez większych kłopotów i kupowanie preparatów typu przylepce, maści, spraye lub żel na blizny - zobacz - w sposób łatwy i ekspresowy daje radę w załagodzeniu zasinienia i szrama przestaje być widoczna, a na pewnym etapie całkowicie znika.

Preparatów, które pomagają w szybszym odnawianiu się skóry i niwelowaniu okazałości szram jest ogrom, znaczna część jednak bazuje na ekstrakcie z cebuli. Żel na blizny (http://www.allecco.pl/) z wyciągiem z cebuli, heparyną i allantoiną działa bakteriobójczo, wspomaga proces gojenia, działa przeciwzapalnie i w efekcie rozświetla blizny. Działanie tego typu preparatu ma także zazwyczaj na celu zminimalizowanie napięcia tkanki bliznowatej, ujędrnienie jej, nawodnienie oraz ograniczenie opuchlizny.

Zdarzają się mimo wszystko także tego typu bliznowce, które wymagają konkretniejszego działania, ponieważ proces gojenia bywa zachwiany, a powstała blizna jest napięta, bardzo wypukła i niehigieniczna. W wielu podobnych przypadkach biznowce są też powodem skurczów i silnych bólów.

Oczywiście w takim wypadku żel na blizny także spełni swoje zadanie, jednak może okazać się nie wystarczającą kuracją, żeby szramę całkiem zniwelować. Współcześnie najlepszym preparatem profilaktycznym przy tworzeniu się blizn już w pierwszych etapach gojenia jest silikon. Żel na blizny bazujący na silikonie jest skuteczny w walce z patologicznymi bliznami , a także przy profilaktyce ich formowania się, ponieważ nie jest żadną tajemnicą, że profilaktyka jest najistotniejsza.