Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

W jaki sposób można sobie radzić, jeżeli u dziecka wystąpią jakieś problemy w rozwoju ruchowym czy neurologicznym.

Najświeższe wpisy

Każdy rodzic marzy o tym, żeby dziecko, którego się spodziewa urodziło się zdrowe i nie miało później żadnych kłopotów w późniejszym życiu. W większości przypadków faktycznie tak jest, poza zwykłymi grypami i innymi niegroźnymi schorzeniami dzieciom nic innego, poważniejszego nie będzie się działo.

Lecz
mózg
Author: NIH Image Gallery
Source: http://www.flickr.com
trafiają się przypadki, gdy wystąpi jakieś schorzenie neurologiczne, ortopedyczne czy genetyczne, które wymagać będzie odpowiedniej opieki i rehabilitacji. Niekiedy problemy będą miały swój początek już w okresie ciąży, przy porodzie czy będą się też ujawniać już w późniejszych latach. Lecz za każdym razem niezbędne będzie jakieś leczenie, które w wielu przypadkach może pozwolić młodym osobom funkcjonować w normalny sposób i czasami wyjść całkiem z choroby. Ważne jest przede wszystkim to, aby leczenie takie w ogóle podjąć, bowiem niektórzy z rodziców odpuszczają sobie walkę i zaczynają być pogodzeni z takim a nie innym stanem ich dzieci. Obecnie do wyboru jest wiele bardzo skutecznych metod rehabilitacji, które wielokrotnie naprawdę dużo dały.
dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Jedną z nich jest metoda rehabilitacji bobath, stworzona już w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Jej założenia to wszechstronna pomoc rozwoju we wszystkich ruchowych obszarach, poprzez stymulowanie odpowiednich mięśni i równoczesne ograniczanie niepożądanych odruchów.Terapia realizowana jest takim sposobem, aby poprzez codzienne ćwiczenia eliminować niepożądane wzorce ruchu, natomiast jak najbardziej umacniać te, które są właściwe. W wielu przypadkach bardzo pomocna jest również integracja sensoryczna Warszawa. W kilku słowach jest to proces, który organizuje w mózgu wszystkie informacje, jakie docierają z narządów i na ich podstawie steruje mięśniami i koncentracją - sprawdź IS Warszawa. Część dzieci ma jednak mniejsze lub większe problemy z nauką lub koordynacją, i czasami powodem takich problemów są właśnie zaburzenia w tej materii. Terapia integracji sensorycznej przy pomocy odpowiednich ćwiczeń będzie uczyć dzieci właściwej reakcji na bodźce wewnętrzne i dopływające z zewnątrz.