Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób należy postępować przy wystąpieniu jakiś urazów lub kontuzji w kolanach.

Najświeższe wpisy

Podczas uprawiania różnych sportów narażonym się będzie na najróżniejsze urazy. Mogą one powstać z rozmaitych przyczyn. Czasami może to być nieodpowiednia rozgrzewka, zbyt duży wysiłek czy też przecenienie swoich umiejętności. A czasami zwyczajny pech, po którym trzeba będzie, podobnie jak we wcześniejszych sytuacjach, zrobić sobie dłuższy odpoczynek od aktywności. Zwłaszcza często wśród aktywniejszych amatorów i sportowców będą się zdarzać kontuzje kolan. Staw kolanowy jest jednym z najciężej pracujących stawów w organizmie człowieka, jest także stawem największym.


po operacji kolana
Author: toivo
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu u wielu ludzi czynnie uprawiających jakieś sporty może się w wyniku jego przeciążenia lub gwałtownego zdarzenia pojawić jakaś kontuzja kolana (gdzie operacja kolana we Wrocławiu), jaka będzie uniemożliwiała dalsze trenowanie a czasami nawet możliwość chodzenia. W takiej sytuacji nie należy pozostawiać takiego stanu z nadziejami, że za jakiś czas wszystko po prostu przejdzie. Każda kontuzja w stawie kolanowym jest niebezpieczna, nawet taka, która pozornie wydaje się banalna. Dlatego też koniecznością jest odwiedzenie specjalisty, który będzie mógł zaproponować należyte leczenie. Czasami powinna wystarczyć jedynie odpowiednia rehabilitacja i ćwiczenia (Artemed), a czasami niezbędna może być poważniejsza operacja kolana.

W przypadku wielu kontuzji czy urazów niezbędne będzie przeprowadzenie odpowiednich badań w celu precyzyjnego określenia, co dokładnie jest uszkodzone. Do najważniejszych zaliczają się RTG, USG oraz artroskopia, która pozwala na sprawdzenie, jak wygląda staw kolanowy od wewnątrz. W analogiczny sposób będzie możliwe wykonanie różnych zabiegów, mających za zadanie wyleczenie danego urazu.


operacja kolana
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest również doświadczenie ortopedy, którzy przeprowadza badanie. Niektóre z urazów potrafią dawać bardzo podobne objawy, co inne, a nieodpowiednia diagnoza może spowodować wydłużenie czasu leczenia i zbędne zabiegi. Na pewno takich specjalistów ma ortopedyczna klinika Artemed z Wrocławia. W niej każdy pacjent trafia w ręce doświadczonych, profesjonalnych ortopedów, którzy wspomagani będą najnowocześniejszym sprzętem.