Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób odpowiednio zagospodarować pokój dla dziecka?

Najświeższe wpisy

Aktualnie trendy dotyczące urządzania mieszkań ciągle się zmieniają. Mamy do wyboru bardzo wiele opcji, co częstokroć doprowadza do sytuacji, iż decyzja związana np. z meblami do sypialni staje się naprawdę skomplikowana. Tym trudniejszym wyzwaniem może okazać się urządzenie pokoju dziecięcego. W tym przedsięwzięciu będziemy musieli spełnić kilka warunków, jako że pomieszczenie to z jednej strony powinny być funkcjonalne, z drugiej zaś musi spełniać wygórowane oczekiwania malucha, co dosyć rzadko idzie ze sobą w parze.
pokój-dla-dziecka-obrazek
Author: Phil Manker
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować, co należy rozplanować. Zasadniczo najistotniejszą kwestią i czynnikiem, który uwarunkuje dobieranie mebli będzie kolorystyka ścian. Zależnie od gustu naszego oraz naszego dziecka możemy wybierać pośród dziesiątkami odcieni farb lub wzorów tapet. Dobrze jednak dobrze przeanalizować tę decyzję, aby projektowany pokój spełniał swoją funkcję przynajmniej przez kilka lat. Bez sensu okaże się bowiem wybór np. różowej tapety w króliczki dla dwunastolatki, ponieważ najdalej po roku lub dwóch uzna je ona za ‘obciachowe' i będzie żądać kolejnego remontu. Na typowo dziecięce motywy powinniśmy zatem zdecydować się w przypadku kilkuletnich maluchów, u których zainteresowanie zwierzętami czy bohaterami bajek będzie trwało jeszcze kilka dobrych lat. U świeżo upieczonych nastolatków powinniśmy natomiast spojrzeć w przyszłość i zdecydować się na bardziej neutralny, ‘doroślejszy’ wystrój wnętrza.

W momencie, gdy zapadnie już decyzja dotycząca stylistyki, w jakiej utrzymany będzie pokój naszego dziecka, pozostaje wybór mebli. Tym, co jest bezwzględnie konieczne, są naturalnie dobre łóżko - i dopasowane biurko. Ponadto dobrze jest pomyśleć o pojemnych półkach lub regale np. na książki, oraz rzecz jasna szafie na ubrania. Jeśli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego – wybór jest bardzo duży. Wszystko zależy zasadniczo od pojemności naszego portfela oraz gustu naszych pociech.


Najlepiej przemyślany powinien być wybór biurka. Powinno ono być wystarczająco duże, aby dziecko mogło wygodnie przy nim pracować, odrabiać lekcje, rysować czy grać na komputerze. Jest to szczególnie ważne dla utrzymania odpowiedniej postawy ciała – z pewnością nie chcemy, aby dziecko kuliło się przy jakimś niewielkim stoliku w czasie odrabiania lekcji. Inne wspomniane meble takie jak szafka czy regał (solidny i mocny regał metalowy) to już sprawa bardzo zmienna, zależy od ilości zgromadzonych przez dziecko rzeczy - .

Niezależnie zatem od tego, jaką stylistykę czy meble do pokoju dziecięcego wybierzemy, musimy kierować się w pierwszej kolejności potrzebami naszych pociech. Wybór obecnych na rynku mebli oraz akcesoriów do pokoju dla dziecka jest naprawdę wielki, należy tylko dobrze przemyśleć wszystkie kwestie i prawidłowo zadecydować.