Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

W jaki sposób powinna wyglądać odpowiednia edukacja przez zabawę oraz dlaczego należałoby ją wykorzystywać?

Najświeższe wpisy

Chyba wszyscy opiekunowie wiedzą, że małe dzieci są czasami nieposłuszne i często lubią korzystać ze sformułowania "nie bo nie". Najbardziej niekorzystnym wyborem jest wtedy przymuszanie ich "na siłę" do jakiejkolwiek czynności, gdyż mogłoby to przynieść (i przeważnie tak właśnie się dzieje) same przeciwne, czyli niekorzystne efekty.


Warto zatem dodać, że najskuteczniejszą metodą edukacji swoich potomków jest nauka przez zabawę, gdyż można ją przeprowadzić w taki sposób, że potomstwo nie tylko będzie nie do końca świadome faktu zdobywania wiedzy, lecz także zadowolone z postaci tego typu właśnie nauki.
dieta
Author: Keoni Cabral
Source: http://www.flickr.com


A w jaki sposób ona może w ogóle się przedstawiać? To już jest zależne od inwencji mamy i taty, ponieważ sposobów jest prawie tyle, ile samych opiekunów. Przede wszystkim warto dodać, że postaci zabawy mogą, lecz wcale nie muszą odróżniać się w zależności od płci należącego do nas dziecka. Dla przykładu jeżeli pragniemy nauczyć dziecko empatii, to znacznie prościej nam będzie to wykonać w przypadku dziewczynek, gdyż (zobacz odwiedź serwis) można zakupić jej dom dla lalek. Da to córeczce okazję do opiekowania się nimi.


W wypadku chłopczyków tego typu umiejętność przychodzi niestety nieco później. Jeśli pragniemy natomiast nauczyć swoje potomstwo czytania czy podstaw matematyki, to moglibyśmy to zrobić niezależnie od płci przy pomocy przykładowo klocków, liczydeł czy też książeczek. Należy jednak mieć na uwadze, żeby taka nauka przez zabawę niezbyt często miała miejsce za pomocą komputera, gdyż niezwykle łatwo jest obecnie niejako uzależnić swoje dziecko od tego typu elektronicznych zabawek.
Chodzi oczywiście o na przykład smartfon, laptop lub konsolę. Warto dodać, że tego typu nauka przez zabawę może mieć miejsce na dworze. Wystarczy tylko pokazać potomstwu za pomocą ogrodowego węża w jaki sposób powstaje tęcza.