Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

W jaki sposób przygotować swoje dziecko do pierwszej wizyty u dentysty i jak wybrać właściwego dentystę?

Najświeższe wpisy

Wizyta u dentysty jest prawdziwym wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak i dla samych rodziców. Ale takie wyjście nie musi być koszmarem. Wystarczy się dobrze przyszykować na wizytę, żeby uniknąć kłopotów.


Pierwsza wizyta u stomatologa ma decydujący wpływ na późniejsze wizyty.

luksusowy gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
To od niej zależy, jak w dalszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do podobnych wyjść. Pierwszą wizytę u stomatologa należy zaplanować wtedy, gdy nic niepokojącego się nie dzieje. Nie należy odkładać jej do chwili, gdy dziecko będzie czuć ból zęba bądź będzie mieć próchnicę. Dzięki temu dziecko małymi krokami będzie się oswajało z dentystą a przez to w dalszej przyszłości nie zareaguje histerią, w sytuacji, gdy konieczne będzie plombowanie bądź borowanie zęba. Kluczową rolę odgrywa też wybór dobrego stomatologa. Warto w takiej sytuacji szukać w internecie pobliskich gabinetów stomatologicznych.

Trzeba tylko zapodać w wyszukiwarce internetowej krótką frazę: stomatolog (lub klinika Stomatologiczna z Wrocławia), aby w wygodny sposób otrzymać listę dentystów mających swoje gabinety lekarskie w podanej lokalizacji. Mając wybranego stomatologa warto właściwie przygotować dziecko do pierwszej wizyty. Nie powinno się w takim przypadku przenosić własnych negatywnych emocji na psychikę dziecka. Nie wolno w jego obecności opowiadać o swoich niemiłych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się określeń: "Jeśli nie umyjesz zębów, to Ci się zepsują i trzeba będzie pójść do lekarza". To nasila u małego dziecka lęk przed stomatologiem. W sytuacji, gdy rodzic zaobserwuje, że jego dziecko boi się lekarza należy używać przy nim zwrotów "Pan", "Pani". Bardzo dobrze jest opowiedzieć dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Dobrze jest ją zobrazować w postaci fajnej opowieści, czy bajki. Do stomatologa powinno się pójść, gdy dziecko skończy pół roku. W tym czasie pokazują się pierwsze zęby. Dentysta [dobry dentysta dziecięcy z Wrocławia] będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.


Powie w trakcie pierwszej wizyty, jak czyścić dziąsła oraz zęby a także doradzi, co należy wykonać, żeby zapobiec próchnicy.

Takie kontrole warto przeprowadzać co 3 miesiące. Zatem, szykując małe dziecko do pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym trzeba wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z internetu. Fraza: stomatolog Wrocław, podana w wyszukiwarce wyświetli olbrzymią listę pobliskich gabinetów dentystycznych. W internecie da się odnaleźć komentarze na temat wybranego gabinetu stomatologicznego oraz zapoznać się z zaleceniami związanymi z wizytą u stomatologa.