Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób skutecznie troszczyć się o kondycję swoich zębów aby uniknąć przykrych i bolesnych problemów jakie mogą pojawić się w późniejszym czasie?

Najświeższe wpisy

Odpowiednia higiena zębów to fundamentalna podstawa jeśli marzymy o zachowaniu zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu na wiele lat. Dbając o nasze uzębienie teraz oszczędzamy sobie nieprzyjemnych problemów w przyszłości i warto o tym pamiętać aby uniknąć licznych wizyt u dentysty oraz długiego leczenia.

zęby
Author: Ludosphère
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, istotne jest szczotkowanie uzębienia właściwą i skuteczną szczoteczką oraz konkretną pastą. Bardzo ważne jest również nitkowanie zębów, o jakim sporo ludzi niestety nie pamięta. A to właśnie dzięki takiemu działaniu dajemy naszym zębom parę lat dłużej na pozostanie w dobrej kondycji.Nitkując pozbywamy się resztek pokarmu, jaki zalega w szczelinach nieosiągalnych dla szczoteczki. Dobrą alternatywą jest tutaj również urządzenie tj. choćby irygator, które za pomocą strumienia wody wymywa drobinki z uzębienia. Co pewien okres trzeba także odwiedzić gabinet stomatologiczny aby zbadać stan naszego uśmiechu- przekonaj się. Regularne kontrole są niezmiernie ważne, gdyż pozwalają znaleźć problem we wstępnej fazie rozwoju i przejść do leczenia.

dentysta podczas zabiegu
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast nie możemy się uporać już od dłuższego czasu z kłopotliwym zębem, który jest uszkodzony czy też ukruszony, to trzeba udać się do specjalisty. I tutaj specjalista jakim jest protetyk, jaki po zbadaniu naszego uzębienia będzie w stanie podjąć odpowiednie leczenie oraz naprawić braki.

Aby uniknąć jednak tego typu wizyt pamiętajmy o szczotkowaniu zębów skuteczną pastą z fluorem oraz używaniu nitki dentystycznej. Można także stosować płyny do płukania ust aby pozbyć się wszystkich bakterii, które prowadzą do próchnicy.