Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

W jaki sposób spędzać czas wolny z młodzieńcem?

Najświeższe wpisy

W procesie przechodzenia z nastoletniego wieku w okres dorosłości potomek wymaga mniej przedsięwzięć wychowaWCzych, natomiast więcej kontaktów z rodzicami.


Ażeby rozwinąć przyjaźń z latoroślą, odszukajmy zabawne metody odnalezienia z nim wspólnych tematów.


Mając w domu młodzieńca, większość czasu poświęcamy niechybnie na zarządzanie, nie zaś na to, by się znakomicie bawić. Gdy dzieciątko było malutkie, siadywaliśmy na podłodze oraz zabawialiśmy się w różnorodne, nawet bzdurne, gry, które sprawiały mu radość. Dzisiaj, gdy mamy więcej napięcia powiązanego z wykonywaną pracą, dość niedużo czasu wolnego, a także ograniczone środki, "zabawa" z potomkiem zdaje się być krępującym obowiązkiem, nie natomiast zadowoleniem. Widać to zwłaszcza wówczas, kiedy potomek ma bardzo dużo ponadprogramowych zajęć. Rozpoznanie zainteresowań potomka wymaga pewnej inwencji, jednakże nasz dowcipny stosunek wywołuje, że dziecko dostrzeże nas w innym świetle, tzn. w charakterze osoby, z którą może odkryć wspólny język. Można wspólnie z dzieckiem obejrzeć serial dla młodzieży, np. Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować tematy, które film poruszał.


buffy
Author: All images by outreachr.com
Source: http://www.flickr.com


Znajdź czas, kiedy obydwoje jesteście wolni po czym sporządź spis zajęć, jakie możemy zrobić w spontaniczny sposób. Spytajmy syna albo córkę, czy im to odpowiada, a potem trzymajmy się sprecyzowanych ram czasowych.
Gdy wypadnie nam cokolwiek zaskakującego, potraktujmy uplanowany z latoroślą czas jak sacrum - dotrzymując słowa, pokażemy potomkowi, jak niezwykle jest dla nas ważne. Kiedy sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wówczas spotkanie na następny dzień, zamiast całkowicie z niego rezygnować.