Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób spędzać czas wolny z młodzieńcem?

Najświeższe wpisy

W procesie przechodzenia z nastoletniego wieku w okres dorosłości potomek wymaga mniej przedsięwzięć wychowaWCzych, natomiast więcej kontaktów z rodzicami.


Ażeby rozwinąć przyjaźń z latoroślą, odszukajmy zabawne metody odnalezienia z nim wspólnych tematów.
Mając w domu młodzieńca, większość czasu poświęcamy niechybnie na zarządzanie, nie zaś na to, by się znakomicie bawić. Gdy dzieciątko było malutkie, siadywaliśmy na podłodze oraz zabawialiśmy się w różnorodne, nawet bzdurne, gry, które sprawiały mu radość. Dzisiaj, gdy mamy więcej napięcia powiązanego z wykonywaną pracą, dość niedużo czasu wolnego, a także ograniczone środki, "zabawa" z potomkiem zdaje się być krępującym obowiązkiem, nie natomiast zadowoleniem. Widać to zwłaszcza wówczas, kiedy potomek ma bardzo dużo ponadprogramowych zajęć.

Interesuje Cię mieszczący się w tym serwisie tekst? Kliknij więc oprócz tego ten link i sprawdź więcej info klimatyzatory biurowe na opisywany problem!

Rozpoznanie zainteresowań potomka wymaga pewnej inwencji, jednakże nasz dowcipny stosunek wywołuje, że dziecko dostrzeże nas w innym świetle, tzn. w charakterze osoby, z którą może odkryć wspólny język. Można wspólnie z dzieckiem obejrzeć serial dla młodzieży, np. Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować tematy, które film poruszał.


buffy
Author: All images by outreachr.com
Source: http://www.flickr.com


Znajdź czas, kiedy obydwoje jesteście wolni po czym sporządź spis zajęć, jakie możemy zrobić w spontaniczny sposób. Spytajmy syna albo córkę, czy im to odpowiada, a potem trzymajmy się sprecyzowanych ram czasowych.
Gdy wypadnie nam cokolwiek zaskakującego, potraktujmy uplanowany z latoroślą czas jak sacrum - dotrzymując słowa, pokażemy potomkowi, jak niezwykle jest dla nas ważne. Kiedy sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wówczas spotkanie na następny dzień, zamiast całkowicie z niego rezygnować.