Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zaplanować początkowy miesiąc w domu po powrocie z oddziału położniczego?

Najświeższe wpisy

Pierwszy okres po powrocie z dzieckiem do własnego domku jest niezwykle trudnym czasem, mimo niesamowitej radości jaką czujemy z powodu nowego członka rodziny. Dobrze gdyby w tym pierwszym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.


W początkowym niełatwym okresie karmienia ułatwią nam życie jednorazowe lub - dodatkowe informacje - wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelkim wypadkom z plamami na ubraniu. Kupmy te najbardziej chłonne a zarazem cieniutkie (by nie odznaczały się pod ubraniem). Aby zapewnić sobie komfort karmienia, bardzo pomocny może okazać się też odciągacz pokarmu ręczny lub elektroniczny. Porównaj przydatne niezastąpione herbatki.


Jeśli u kobiety karmiącej występują problemy z ilością pokarmu może pomóc jeśli będzie ona pić specjalne herbatki dla mamy karmiącej. Na rynku możemy zakupić dużo różnego gatunku i składu odpowiednich herbatek ziołowych mających wspomóc laktację u mamy karmiącej. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację dzidziusia w na rynku znajduje się również wiele rzeczy które można wykorzystać.

Ten serwis internetowy (http://wilanow.varsovia.edu.pl/), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych materiałów na omawiany temat - zobacz też odmienne teksty mające równie satysfakcjonujące wpisy.

Sprawdź akcesoria, które w stu procentach będą przydatne w czasie początkowych miesięcy: niezbędne akcesoria dla dzieci.

Z pewnością konieczne będą nawilżane chusteczki dla dzieci, w których to zapas dobrze jest się zaopatrzyć. Pieluszki z kolei, można kupić zarówno jednorazowe (pampersy), jak także dostaniemy klasyczne pieluchy tetrowe. Te drugie czasem okazują się koniecznością w pierwszych tygodniach (czasem miesiącach) życia maluszka. Dzieje się to w przypadkach jeśli lekarz zleci tak zwane „szerokie pieluszkowanie” maleństwa.

I na koniec pamiętajmy, że tak samo jak podczas ciąży mama dbała o bezpieczeństwo swego nienarodzonego maleństwa używając podczas jazdy samochodem adapterów do pasów, tak i teraz po powrocie z niemowlakiem z oddziału położniczego przygotowujemy mieszkanie z pamiętając o bezpieczeństwie naszego
niemowlęcia.