Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

W obecnych czasach coraz większa liczba Polaków zalicza się do dobrze zarabiającej klasy średniej, którą stać na kreatywne oszczędzanie

Najświeższe wpisy

Jeszcze kilkanaście lat temu, po upadku komunizm,u, większość Polaków ledwo wiązała koniec z końcem. Były to trudne lata. Jednak teraz, kiedy sytuacja wydaje się być lepsza i spora ilość rodaków posiada świetną pracę, nadszedł w reszcie moment na większe wydawanie pieniędzy (co napędza gospodarkę), ale także na konstruktywne oszczędzanie.


Nadal spory odsetek ludzi oszczędza środki na lokatach w banku.


problemy
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Problem polega jednak na tym, że nie zawsze się to opłaca, gdyż inflacja zjada sporą część odłożonych procentów. Wobec tego coraz chętniej Polacy interesują się funduszami inwestycyjnymi oraz obligacjami. Fundusze inwestycyjne otwarte wydają się być na dziś najmodniejszą formą inwestycji swoich środków finansowych w Polsce. Wydaje się to być w miarę pewny sposób na to, by pomnażać swe środki. Otwarty znaczy po prostu tyle, że niejeden może do niego przystąpić (osoba fizyczna czy spółka), więc w każdym momencie może środki włożyć, ale także wyciągnąć. Dlatego portfel inwestycyjny funduszu jest wyliczany i podawany do informacji codziennie. Osoby, które zainwestowały w konkretny fundusz swoje pieniądze, chcą być świadomi tego, jakie przynosi on zyski. Działanie funduszy jest zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, zatem środki mogą być inwestowane na terenie całej Wspólnoty.
Fundusze inwestycyjne otwarte powstrzymują zamrożenie nazbyt dużych środków na długi czas, gdyż akcjonariusze mają możliwość każdego dnia wycofać swoje pieniądze.