Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W obecnych czasach migracja finansowa nikogo już nie dziwi - korzysta z niej mnóstwo ludzie w Europie

Najświeższe wpisy

Przeprowadzki za chlebem jest naturalnym efektem globalizacji. Ludzie przeprowadzają się tam, gdzie prościej im znaleźć pracę lub tam gdzie zaoferują za nią lepszą stawkę.


pracownik fabryki
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko przeprowadza się całkiem blisko - do sąsiedniego kraju, a niekiedy pokonuje się tysiące mil przepływając nawet morza.
W naszym kraju najliczniejszą grupę pracowników z poza Polski stanowią Ukraińcy. W sporej części są to pracownicy, którzy przybywają do nas dorobić, ale ich rodziny zostali na Ukrainie. Nierzadko mamy możliwość ich zobaczyć w sferze: budowlanej (mężczyźni) oraz porządkowej (kobiety). Pracownicy z Ukrainy mają w naszym kraju o tyle prościej, że nasze języki są zbliżone, zatem odchodzi najcięższa przeszkoda, zatem brak szans porozumienia się z pracownikiem.

Jeśli chodzi zaś o leasing pracowników to niezmiernie często ma on miejsce, gdy firma "podnajmująca" robotnika chce obniżyć stałe koszty zatrudnienia oraz ustrzec się przed brakiem pracowników, kiedy któryś jest na urlopie lub - klikaj - zwolnieniu od lekarza. Niezwykle często leasing pracowników z Ukrainy jest powiązany jeszcze z kolejnymi plusami, a więc spółka "podnajmująca" nie musi martwić się o dokumenty dla pracownika nie z Unii Europejskiej, takie jak: zezwolenie na zamieszkanie i pozwolenie na pracę. Tym wszystkim zajmuje się spółka pierwotnie zatrudniająca pracownika- .


Pracownicy z Ukrainy są w Polsce niezwykle poszukiwani - są niezwykle fachowi i bez problemów się przyswajają. To duży plus.