Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

W wypadku, jeśli stwierdzasz u siebie problemy z alkoholem, najwyższa chwila pomyśleć o detoksie i fachowej pomocy

Najświeższe wpisy

Alkoholizm okazuje się być niesamowicie podstępną chorobą, która wywiera druzgocący wpływa na całe życie człowieka, którego dotyczy, jak także jego najbliższych. W Polsce kłopot z alkoholem jest dosyć częsty i z pewnością nie tyczy wyłącznie ludzi z nizin społecznych. Alkohol piją biedni oraz bogaci, mężczyźni oraz kobiety, a coraz częściej można usłyszeć również o przypadkach, kiedy po napoje wysokoprocentowe sięgają młodzi nastolatkowie, a także dzieci. W wielu sytuacjach niezbędna okazuje się profesjonalna pomoc dla uzależnionych.
terapia
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com


Alkoholizm okazuje się ciężką i podstępną przypadłością (pomocne źródła), a najtrudniejsze w niej jest to, że osoba nią dotknięta przeważnie nie zamierza się do swoich problemów przyznać. Rozpoczyna się dosyć niegroźnie od kieliszka alkoholu lub kilku w czasie imprez, potem pije się już w domu dla zrelaksowania, aż w końcu nadchodzi taki moment, kiedy nie może już przestać i nie zważając na obowiązki zawodowe czy zobowiązania rodzinne pije się alkohol, jeżeli jedynie poczuje się taki przymus. Nierzadko podobne sytuacje wyzwalają agresję, stają się powodem rodzinnych nieporozumień i awantur, a w efekcie przyczyniają się do rozpadu rodziny


W sytuacji, kiedy samemu dostrzega się u siebie problemy z piciem alkoholu albo stwierdza się taką przypadłość u kogoś z najbliższych, należy rozejrzeć się za fachowym wsparciem. W całej Polsce działają kluby gromadzące ludzi uzależnionych, właśnie w nich można poszukiwać pierwszej pomocy, zgłosić się na rozmowę lub poszukać odmiennej formy wsparcia. Czasami sytuacja okazuje się na tyle skomplikowana i trudna, że potrzebny staje się odwyk alkoholowy - skorzystaj z terapii odwykowej tutaj.
W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się kwestii komfortu, więc też w przypadku ośrodków proponujących leczenie uzależnień stawia się na dogodne i nowoczesne rozwiązania. W calutkiej Polsce znajdują się profesjonalne kliniki i ośrodki podejmujące osoby z uzależnieniem alkoholowym, jak też z odmiennymi problemami na stosowne kuracje. Jeżeli chodzi o takie ośrodki, nie potrzeba mieć nawet skierowania, wystarczy skontaktować się i zapoznać z dostępną ofertą. Odwyk przewiduje detoks, jak także leczenie uzależnienia. Pomoc mogą otrzymać też osoby współuzależnione.