Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Wolontariuszy potrzebują wszędzie! Aktywna pomoc potrzebującym w instytucjach medycznych i pożytku publicznego.

Najświeższe wpisy

W trakcie w szkole, podczas lat studenckich czy już w całkiem dojrzałym życiu ludzie często angażują się w wolontariat. Pomagają ludziom potrzebującym pomocy, urozmaicając im czas, czasami towarzysząc w ostatnich chwilach, ale mogą też pomagać instytucji od strony organizacyjnej (promocja, organizacja eventów).

Jest to możliwość dla tych, którzy nie mają pędu do towarzyszenia chorym i jego rodzinie a także które nie mają tyle czasu, aby zadeklarować możliwość systematycznych wizyt, lecz są chętne aby pomagać i potrafią własne zdolności dobrze spożytkować.starsza pani je obiad
Author: Alex D Stewart
Source: http://www.flickr.com
Przy takich placówkach jak szpital, lecznice albo ho www.hospicjumkatowice.plwisie ) pracują wolontariusze medyczni i niemedyczni. Wolontariusze medyczni szkoleni są wcześniej na przykład z podstaw wszechstronnej opieki nad śmiertelnie chorymi na chorobę nowotworową na służących temu warsztatach, oraz w trakcie trwania praktyk w hospicjach stacjonarnych i wyjazdowych. Osoba chętna do zostania wolontariuszem zwykle zostaje przydzielony pod opiekę od lat działającego wolontariusza lub pracownika na przykład z hospicjum z Katowic (zdecydowanie więcej na tej stronie więcej na hospicjumkatowice.plwięcej na który będzie sprawował nad nim opiekę w trakcie szkolenia, dbał żeby młody wolontariusz oswoił się z opieką nad podopiecznymi teoretycznie oraz praktycznie.

Podobnie jest jeśli zamiast ludziom chcemy pomagać zwierzętom w schroniskach czy też przychodniach weterynaryjnych, które deklarują pomoc każdemu przyniesionemu z ulicy zwierzęciu. Wolontariusze którzy nie pracują z pacjentem to osoby wspierające całą placówkę swoją osobą i umiejętnościami. To zwykle osoby mające sporo kontaktów w mieście, ludzie mający odwagę podejmowania wyzwań, organizowania akcji propagujących wiedzę albo na przykład rozklejające plakaty w mieście.

Jeśli placówka uzyskała tytuł organizacji pożytku publicznego, może - jak mówi prawo - otrzymywać jeden procent podatku dochodowego od osób fizycznych i gospodarować pozyskanymi pieniędzmi w myśl swoich potrzeb. Zbiórkę jednego procenta również trzeba mocno nagłośnić, a to wymaga ogromu działań, zaangażowania i nakładów finansowych również.

Nie istnieje taka placówka medyczna, która odmówiłaby przyjęcia pomocy wolontariuszy. Trzeba zachęcać młodzież do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie, żeby w hospicjum z Katowic (portal Hospicjum Św. Franciszka wejdź) albo Krakowa nigdy ich nie brakowało.