Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Wszystko co najważniejsze związane z karmieniem noworodka. Poradnik informacje dla przyszłych mam

Najświeższe wpisy

Karmienie noworodka to nie zawsze przemiła kwestia. Bardzo często zjawisku temu towarzyszą rozmaite bolączki tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pęknięcie brodawek uprzykrza karmienie noworodka. Nadpęknięcia brodawek zazwyczaj spowodowane są brakiem zahartowania ich do większego niż zwykle używania.

matka i dziecko
Author: Ceba Baby
Source: Ceba Baby
Gdy powije się nasza kruszyna, nie mamy jeszcze doświadczenia w serwowaniu piersi. Zdarza się, że podajemy niemowlakowi niedobrze i wtedy pociąga sam sutek- poduszka do karmienia. Właściwe karmienie (szczególnie www.fiorino.eu/sklep/dla-mam/top-do-karmienia-malka/top-do-karmienia-malka--bialy) noworodka to przystawienie mu piersi, tak aby wypełniło mu całą buzię z sutkiem lekko ułożonym w stronę podniebienia. Co można poczynić aby złagodzić te dotkliwe oznaki?

Przed karmieniem i po należy umyć sutki higieniczną gazą, potem osuszyć. Można zwilżyć własnym mlekiem, ponieważ ma ono właściwości gojące i zabliźniające, można też użyć kremu nawilżającego brodawki sutkowe. Ulgę też sprowadzi użycie jednorazowego użytku wkładek laktacyjnych i wymiana ich średnio co godzinę, tak aby pierś była czysta i sucha. Jeśli to nie przyniesie ulgi należałoby udać się do lekarza.

Nawał mleczny pokazuje, że karmienie noworodka odbywa się w sposób zły, tzn. że niemowlę jest z rzadka dokarmiane, że piersi nie są opróżniane do końca. Objawy złagodzi masaż ciepłym prysznicem przed karmieniem, zimne kompresy między karmieniami, odessanie pokarmu laktatorem po karmieniu, aby pierś była odessana do ostatka.

Noworodek
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Zakażenie gruczołów sutkowych spowodowane jest zaleganiem mleka w piersiach. Charakteryzuje się wysoką temperaturą, czasami bólami mięśni, stwardnieniem a niekiedy zaczerwieniem piersi, temu wszystkiemu towarzyszy ogromne wyczerpanie czytaj pełen artykuł. Aby uniknąć tych niedogodności, trzeba przystawiać bobasa częściej do karmienia, ściągać ostatki pokarmu manualnie, rozmasowywać cierpiące miejsce podczas karmienia i po, masaż należałoby rozpocząć od klatki piersiowej i kierować się w stronę sutków.

Co by o tym nie mawiać karmienie - strona https://www.fiorino.eu/sklep/rogale-do-karmienia/rogal-do-karmienia-gwiazdki-owieczki - noworodka piersią usprawni się w czasie 6-8 tygodni. Warto przetrzymać ten oporny czas, pożytek jakie za sobą niesie są nieocenione.