Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Wybieramy szczotkę do zębów dla dzieci – na co trzeba zwracać uwagę?

Najświeższe wpisy

Codzienne mycie zębów to potrzebny element higieny, do którego trzeba przyzwyczajać pociech w jaki sposób najwcześniej. By było to realne, należy wybrać właściwą szczoteczkę, a także pastę do zębów. Co warto brać pod lupę podczas zakupów?
Odpowiednia budowa


Szczoteczki dla dzieci powinny mieć dobry rozmiar, zarówno jeśli chodzi o trzonek, jak również i rozmiar główki. Za wielka utrudni manewrowanie nią w buzi, co może zniechęcić do czyszczenia zębów. Trzeba także zwrócić uwagę na jakość zrobienia. Sam uchwyt musi pozostawać dosyć szeroki i pokryty warstwą antypoślizgową, co znacznie ułatwi dbanie o higienę jamy ustnej. Włosie winno pozostawać zaokrąglone przy krawędzi i miękkie – skoro dziecko skarży się na ból podczas użytkowania, warto wymienić szczoteczkę na model o mocniej miękkim włosiu.


szczoteczka bambusowa
Author: Tamarind


Kolorowa na zachętę


Niektóre dzieci nie przepadają za myciem zębów, a w tej wypadku trzeba sięgnąć po wszelakie możliwe środki, które taki opór przełamią. Rozwiązaniem w tej wypadku bywa kupno szczoteczki w ulubionym kolorze, lub z ukochaną postacią z bajki. W sklepach bez kłopotu wyszukamy odpowiedni model, który przypadnie do gustu synowi bądź córce. Ciekawym wyjściem będzie też szczoteczka bambusowa – świetna dla miłośników ekologii, która nie jedynie zezwala zadbać o aby, lecz również o środowisko.


Odpowiednie miejsce


szczoteczki dla dzieci


Pamiętajmy, iż każdy domownik winien posiadać swoją szczoteczkę do zębów, jaką trzeba przechowywać w miejscu zapewniającym czystość. Pewne modele dla dzieci powinny specjalną przyssawkę, co zapobiega przedostawaniu się bakterii na włosie. Naturalnie trzeba także przypominać maluchom, iż po umyciu zębów szczoteczka powinna zostać odłożona na swoje miejsce.


Przykład z góry


Warto zadbać, żeby regularne mycie zębów https://ogrodyusmiechu.pl/ weszło w nawyk dzieciom. By jednakże tak się stało, warto dać im dobry przykład.
Wspólne mycie zębów (szczegóły tu: http://yourdentist.pl/stomatologia-estetyczna/laserowe-wybielanie-zebow-warszawa) z pewnością pozostaje dla malucha doskonała zabawą, a jeśli pomimo wszystko stroni on od szczotki i pasty, niezbędne będzie poszukanie innych sposobów. Mogą to zostać np. specjalne piosenki, bądź wykorzystanie czasomierzy odliczających dwie minuty szczotkowania – takowe „pomoce” na pewno zachęcą pociech do dbania o by.