Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Wygenerowaleś dochody w poprzednim roku? Zadeklaruj podatek

Najświeższe wpisy

Pierwszy kwartał nowego roku to okres, kiedy każdy mieszkaniec Polski, który generował przychody w poprzednim roku, ma obowiązek zrobić rozliczenie podatku. W zależności od tego, którą formę działalności uprawialiśmy, inny rodzaj PIT będziemy potrzebowali wypełnić. Jeżeli mamy swoją własną działalność, oraz otrzymujemy przychody z wielu różnych źródeł, czynność ta może być dość trudna. Najczęściej jednak trzeba nam rozliczyć dochody z umów cywilnoprawnych.
pit 2015 online
Author: swimboy1
Jeśli jesteś zatrudniony na etat, albo umowę o dzieło, powinieneś wykonać rozliczenie PIT 37. Tak również dzieje się w przypadku, kiedy jesteś emerytem lub rencista, który nie ma innego źródła przychodu. Jeśli jesteś osobą, która wyłącznie dorabiała przez kilka tygodni i zmieściła się w kwocie zwolnionej od podatku, nie zostanie on tobie potracony. Jednak wciąż musisz sporządzić rozliczenie PIT 37, aby twój Urząd Skarbowy miał wgląd w twoją sytuację finansową. Jeżeli pracowałeś w dwóch innych miejscach na umowę o dzieło albo zlecenie, wówczas wypełniasz tylko jeden formularz, w którym dodajesz wszelkie dochody, zaliczki a także składki ze sobą. Mało tego, jeżeli posiadasz współmałżonka, z którym nie masz zawartej rozdzielności majątkowej, możesz spokojnie wykonać rozliczenie PIT 37 z nim, na jednym druku - www.pit.fundacja-karpowicz.org/.
W jaki sposób jednak zadeklarować swój podatek? Mamy do wyboru pare alternatyw. Jeżeli jesteśmy na bakier z laptopem, możemy udać się do urzędu, pobrać darmowy druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z wirtualnych form deklaracji. Możesz ściągnąć odpowiedni program pit 2015 online, a następnie zainstalować go na swym komputerze. Tam wybierzesz odpowiedni rodzaj dokumentu, który uzupełnisz zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz, upewnij się że wszystko jest w porządku, a następnie wydrukuj deklarację i wyślij do swojego urzędu. Jednak możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online . Na witrynie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i uzupełniamy wszystko jak w poprzednim przypadku. Z tym że tutaj nie musimy nic drukować. Używając naszego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego urzędu wirtualnie. http://pit.fundacja-karpowicz.org/
Jeśli jesteś osobą pracującą, musisz pamiętać o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku zadeklarować swój podatek. Większość osób wypełnia druk pit 37, dotyczy on wszystkich pracujących na umowach cywilnoprawnych. Możemy złożyć deklarację we własnej osobie w urzędzie, wysłać pocztą, albo nawet drogą elektroniczną.