Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Wyjazd malucha na kolonie

Najświeższe wpisy

Nie każdy posiada możliwość umożliwić potomkowi zajęcie i bezpieczną zabawę w wakacje. Większość opiekunów musi pracować w czasie lata, czy też wziąć dodatkowy urlop wypoczynkowy, by zagwarantować dziecku opiekę. W takiej sytuacji podróż dziecka na kolonie, lub biwak jest znakomitą możliwością, bowiem zdołają bez problemu pracować w czasie kiedy ich latorośle bawią się na kolonii, albo obozie.


Namiot
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednim pomysłem na wakacje dla dzieci jest wysłanie ich na kolonie i biwaki. Dziecko na tego typu wyjeździe niesłychanie korzysta. Naucza się przede wszystkim samodzielności i odwagi.

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w niniejszym artykule tematyka, zweryfikuj treść (http://www.bachledaresort.pl/spa-wellness/zabiegi-spa), którą najprawdopodobniej też uznasz za pomocną.

() Do tego kształci zdolności międzyludzkie, kształtuje swój styl, weryfikuje siebie, doznaje poczucia biegłości, musi samo sobie radzić w nowym środowisku, w nieznanej sobie wspólnocie, musi zaadoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z innymi ludźmi i z nową realnością, w której jest jednym z wielu.

Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo malucha. Rodzice powinni mieć pojęcie, z kim i dokąd jedzie pociecha, jakie będą warunki lokalowe, jaki jest plan zajęć.
Trampolina
Author: Jeromy Shepherd
Source: http://www.flickr.com
Istotną kwestią w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej dogłębnych wiadomości o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w jakim pociecha spędzać będzie czas. Najlepiej słać dzieci na kolonie, bądź biwaki polecane przez opiekunów pozostałych dzieci.

Znaczący jest też wybór stosownej odmiany zabawy. Ofert na rynku jest mrowie. Istnieją obozy sportowe, lingwistyczne, artystyczne. Dobór kolonii odpowiedniej winien być przedyskutowany z latoroślą, bo to przecież ono ma się porządnie bawić. Powinno się pamiętać, że to, co nam wydaje się atrakcyjne, nie musi być takie dla dziecka. Trzeba mieć pewność, że wyjazd będzie dla malucha interesujący.

Wycieczki, zawody, dyskoteki, wędrówki, plażowanie, pływalnia, turnieje, gry zbiorowe i frajdy, wszędzie tutaj przydatna jest integracja i umiejętność działania w grupie, jaką dzieci powinny spożytkować w szkole i w życiu codziennym, choćby przy poważaniu zasad jakie zakłada wspólnota. Powinno się też sprawdzić, czy organizator ma pozwolenie na funkcjonowanie, jest godny zaufania i ubezpieczony.