Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Wyodrębnij plac zabaw na swoim terenie

Najświeższe wpisy

Kiedy posiadamy małe dziecko, pragniemy żeby miało ono odpowiednie miejsce na świeżym powietrzu, gdzie może się bawić razem z rówieśnikami. Niestety, większość z nas rezyduje w blokach a nie w domach jednorodzinnych, gdzie o taką sferę o wiele łatwiej.
Jednak również wśród bloków można wydzielić odpowiednie miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.


Relaksująca się kobieta
Author: Bob Jenkin
Source: http://www.flickr.com


Nowo wznoszone osiedla zazwyczaj już w planach posiadają wpisane certyfikowane place zabaw. Jednak co począć, kiedy mieszkamy w wiekowej kamienicy, gdzie nie ma odpowiednio wyodrębnionego placu dla dzieci? Wówczas warto zdać podanie do swojej wspólnoty, z sugestią o zbudowanie terenu dla dzieci. Z pewnością wielu innych rodziców nas wspomoże, chcąc aby ich pociechy miały gdzie bezpiecznie się bawić. Tego typu certyfikowane place zabaw możemy zamówić u profesjonalnej firmy, która zna się na takich projektach. Środki na realizacje można pokryć z funduszu remontowego oraz ze środków unijnych.


Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka
Author: www.indeco.pl
Source: www.indeco.pl


huśtawka ważka
Author: Stars for Europe
Source: Stars for Europe


Co powinno znaleźć się na tego rodzaju placu? Oczywiście wszystko zależne jest od tego, jak rozległy obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy tylko aby ustawić co najmniej dwie. Także odpowiednio zabezpieczona zjeżdżalnia będzie pożądana. Na środku placu warto zamontować piaskownicę, gdzie maluchy będą mogły tworzyć konstrukcje z piasku. Można także zastosować rozwiązanie dla dorosłych, montując rowerek, albo inne akcesoria treningowe. Taki plac należy odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy i mniej narażony na zniszczenia ze strony chuliganów.
Jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały się gdzie podziać, możesz zaproponować postawienie placu zabaw w niedalekim otoczeniu. Kiedy właściwie dogadasz się z pozostałymi mieszkańcami, środki na inwestycję znajdziesz w sejfie wspólnoty, możemy również postarać się o dotację unijną.