Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Wypełnianie dokumentów pit – przez sieć, czy tradycyjnie?

Najświeższe wpisy

Wraz z przybliżaniem się okresu rozliczeń z Urzędem Skarbowym coraz większa liczba petentów decyduje się na rozwiązania sieciowe. Mimo rosnącej liczby „wirtualnych” podatników standardowe podejście dalej jest praktykowane przez większą część ludzi – głównie starszej daty.


zbliżenie - pieniądze
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


Wypełniając pit 37 wielu petentów zastanawia się czy łatwiej będzie zrobić to ręcznie, dając do osoby trzeciej czy użyć jednego z dziesiątków programów Internetowych? Trzecia opcja ma największą ilość zwolenników. Jednak każda droga odznacza się swoimi plusami jak i wadami. Wypełnianie pit 37 samodzielnie w tradycyjny sposób stwarza ryzyko licznych pomyłek, których skorygowanie jest męczące, a niekiedy trudne do uchwycenia aż do czasu, kiedy jest już po fakcie. Z kolei skorzystanie z ofert osób trzecich, które pojawiają się z wzrastającą częstotliwością przed czasem składania pit-u generuje poboczne koszty. Istnieje tu też ryzyko niedotrzymania terminu w skutek różnego typu opóźnień - czytaj - pit 36.
Trzecia opcja czyli przedłożenie np. pit 36 za pomocą Internetu jest w miarę najlepszym wyjściem. Jednak ilość petentów, którzy ją wykorzystują pomimo wzrastania co roku nie jest aż tak duża. W rezultacie kolejki przed „Skarbówkami” utrzymują się rok w rok. Wypełnienie pit 36 jak i innych deklaracji podatkowych wcale nie musi być problematyczne - ciekawa historia.


Jeśli decydujemy się na standardowe metody najlepiej jest rozpocząć jak najwcześniej żeby wyeliminować ryzyko pomyłek. Jeżeli wybierzemy opcję Internetową to margines czasowy o wiele się wydłuży.