Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Wysokość składek ZUS - czyli, wszyściutko co dobrze jest na ten dokładny temacik wiedzieć

Najświeższe wpisy

ZUS - a więc po prostu "Zakład Ubezpieczeń Społecznych" - jest to idealnie znana wszyściutkim instytucja, która ma możliwość choć najczęściej nie jest zmuszone naszym osobom dopomagać (każdziutkim kto ogląda wiadomości ma pojęcie o czym tu mowa).
konstrukcje
Author: Klearchos Kapoutsis
Source: http://www.flickr.com


Wewnątrz naszym dzisiejszym felietonie przybliżymy Państwu wysokości ich składek i wszystko co dobrze jest na ich temacik mieć pojęcie - wystarczy, że do końca przeczytacie nasz nowy felieton!


Na początku tekściku musimy po zaznaczać, że informacje na temat składek - omijając naszym tekstem - odnajdą Państwo również na samej stronce Internetowej ZUS-u i w innych artykułach tej rzeczy poświęconych. My dzisiejszego dnia zbliżymy tylko dane podstawowe, takiego typu jak: jakie istnieją stópki procentowe składek (chodzi o składki na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Rozpoczniemy dziś od zaczynającego z nadmienionych punktu - stopy procentowej. Stopa procentowa bywa podzielona ze względy na typ składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego - 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego - osiem procent, ubezpieczenie typu chorobowego - 2,45%, oraz na ubezpieczenie wypadkowe - które to może wynieść od 0,40% do trzy przecinek sześć procent.
Co do drugiego punkciku, którego nazwiemy: wysokość składek zus, to bywa on uzależniony od rodzaju składki, czyli: na ubezpieczenia typu społecznego (które to wynosi 812,61 złotówek z dobrowolnym ubezpieczeniem typu chorobowego, albo Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie typu zdrowotnego (z ubezpieczeniem może wynieść 297,28 złotych, a Bez 297,28 złotówek), oraz ostatni typ składki na Fundusz Pracy (który wynosi zarówno wraz z ubezpieczeniem jak również Bez - 62,67 złotych).