Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Z jakich powodów wypełnianie blankietów PIT-37 sprawia Polakom tak wiele problemów

Najświeższe wpisy

W każdym roku Polacy pracujący na etatach, jak i ci na emeryturach pomostowych, stają przed obowiązkiem uzupełnienia druku PIT-37, a potem złożenia go w stosownym urzędzie. Pomimo tego że doświadczony księgowy raz dwa upora się z wstawieniem liczb oraz liter w wyznaczone rubryki, to niektórzy mogą niemal całymi godzinami zastanawiać się nad obliczeniami.

Ile kobiet, tyle historyjek, a i małżonkowie na pewno chcieliby także dołożyć swoje 3 grosze. Tak czy siak, gdy jedni szybko radzą sobie z sumowaniem określonych kwot, to inni zlecają znajomym czy księgowym zatrudnionym w biurach rachunkowych wykonanie wymienionych czynności. A tak prawdę mówiąc, to chyba każdego z nas opanowują jakieś wątpliwości, gdy bierzemy do ręki długopis i niewypełniony blankiet.


prawo
Najwięcej problemów przysparza interpretacja aktów prawnych, jak również fakt, że zwykły podatnik nigdy nie jest pewien aktualności własnej wiedzy we wspomnianym zakresie. Jeżeli komuś nie należą się żadne odliczenia od dochodu, to wpisze w internet frazę pity 2015 program i dzięki ściągniętym aplikacjom ma szansę własnoręcznie uzupełnić druk w formie elektronicznej. A jeżeli ktoś wychowuje dwójkę dzieci, niskie dochody, korzysta z internetu bądź przekazał darowiznę na cele charytatywne i ma odpowiednie pokwitowanie, ten zapewne będzie chciał skorzystać z przysługujących mu ulg, więc będzie poszukiwał osoby, która udzieli konkretnych instrukcji - PITex.plA nie zapominajmy, że pity wypełnia się jedynie raz w roku, zatem po upływie kolejnych 12 miesięcy już niewiele zostaje w pamięci z przekazanych wcześniej wyjaśnień. Reasumując można by rzec, że jeżeli ktoś nie mógł samodzielnie wypełnić formularza zeznania podatkowego w 2014 r., to i pit2015 zostanie przypuszczalnie uzupełniony przez kompetentną osobę.pit online
Author: Juha Kettunen
Source: http://www.flickr.com
Powodów do satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, polegającej na uzupełnianiu pól w druku PIT-37, chyba nie b http://pitexpress.pl/zalety-rozliczania-pitu-przez-internet/ skrzypaczki czy pisarze nie mają nazbyt dużo czasu, żeby myśleć o tak prozaicznych dla nich procedurach, jak obowiązkowe rozliczenie się z urzędem skarbowym. Pit2015 może okazać się dla nich przyczyną niebagatelnych kłopotów, gdyż artyści zwykli żyć w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości, a nadmierne skoncentrowanie się jedynie na malowaniu czy komponowaniu powoduje, że konkretna osoba nie pamięta o tym, że dzień 30 kwietnia minął parę tygodni temu.