Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu warto wysyłać dzieciaki na szkolne wycieczki?

Najświeższe wpisy

Każdy wie, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Duża część z nas jeździła na szkolne wyjazdy, które odbywały się podczas roku szkolnego. Była to doskonała okazja, żeby odpocząć od nauki oraz spędzać czas z rówieśnikami z dala od szkolnych murów.


Wyjazd do jakiegoś teatru czy kopalni złota, to dla dzieci duża dawka nauki, której nie doświadczyłyby tak prędko i z taką radością, jak właśnie jeżdżąc na wycieczki szkolne.


przewijak
Author: Koo-di
Source: Koo-di
Impreza firmowa
Author: Tech Cocktail
Source: http://www.flickr.com


Inaczej mówiąc nauka przez zabawę w całej krasie. Każdy rodzic i każdy opiekun powinien o tym wiedzieć. Mogłyby to być wyjazdy zagraniczne lub po kraju, podczas których wszystkie dzieci zdobywałyby wiedzę z zakresu geografii czy biologii.

Pragniesz czytać dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj język chiński Wrocław na nowej podstronie.

W Polsce są różne parki Krajobrazowe czy Centra Techniki, w których duża dawka zazwyczaj dość trudnej wiedzy jest przekazywana w niezwykle prosty i interesujący sposób. Trzeba pamiętać, że w programie jednej wycieczki, przykładowo do Ojcowskiego Parku Narodowego, może być zaplanowanych dużo różnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to jedynie część atrakcji. Program może albowiem obejmować Dolinę Prądnika, widowiskowe formacje skalne, Jaskinię Krowią czy też Ukrytą wśród skał Góry Koronnej Rękawicę.


Poza wymienioną już integracją z kolegami z klasy, takie szkolne wyjazdy uczą także tolerancji dla innych kultur. Tyczy się to nie tylko wyjazdów do innych krajów, lecz także w inny kulturowo obszar naszego kraju, np. Kaszuby czy Podhale. Wystarczyłoby tylko wyjechać z przykładowo znad morza i jechać na południe, w góry.


W czasie przejażdżki przez cały kraj na pewno poznalibyśmy obce dla nas cywilizacje, które mają swoje tradycje. Z takiego wyjazdu dzieci powrócą zadowolone oraz z wieloma pamiątkami.