Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Z jakiej przyczyny warto jest badać wzrok?

Najświeższe wpisy

Winniśmy starać się o nasz wzrok, albowiem jest to jeden z najważniejszych organów - jeżeli nie najważniejszy - dla naszego codziennego działania. Większa część informacji (w przybliżeniu 80%) dochodzi do nas za pomocą wzroku. Stąd każdy komplikacja z tym organem to dla nas bardzo kłopotliwe doświadczenie.


Ludzkie oko
Author: diastème
Source: http://www.flickr.com
Niestety obecnie nadeszły dla tego narządu dość trudne czasy. Wzrok nie jest dostosowany do pracy do jakiej nieraz zmuszamy nasze oczka. Po prostu kiedy w procesie rozwoju rozwijał się nasz wzrok nie było współczesnych urządzeń. Nie znaczy to, iż proponuje zwrot o kilka wieków w tył.

Czy zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej weekend ze spa i przeglądnij tam następne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Przeciwnie - sądzę, że powinniśmy zachowywać w tych nowoczesnych czasach troszkę rozsądku.


Co jakiś okres powinno się odrywać oczy od ekranu laptopa i popatrzeć w dal, najlepiej za okno. Należałoby także co pewien czas zamknąć na moment oczy. Wskazane jest też - co może być zaskakujące - w własnej diecie podwyższyć liczbę jedzonej marchewki, bowiem zawarta w niej witamina A sprawia że nasze oko poprawniej pracuje. Można też na utrudzone oczy (Centrum Okulistyki i Optometrii - więcej) aplikować kompresy z naparu rumianku albo herbaty.

W handlu osiągalne są mieszanki z luteiną które doraźnie mogą pomóc, jednakże gdy problemy z oczami trwają długo, wtenczas należy udać się do profesjonalisty. Aby takiego odnaleźć powinno się w wyszukiwarkę wpisać hasło: okulista Bielsko Biała (oferta okulisty). Obecnie przed wizytą powinno się jeszcze dostać skierowanie od medyka pierwszego kontaktu. Okres wyczekiwania na wizytę będzie dosyć długi - nawet kilka miesięcy. Jeślibyśmy chcieli prędzej przetestować nasz wzrok możemy udać się w tym celu do sklepu optycznego. W tym miejscu - w ramach kupna okularów bądź soczewek kontaktowych - zdołamy przebadać sobie wzrok. W wypadku większości wad wzroku owa wizyta starczy. W wypadku bardziej zagmatwanych problemów powinniśmy skorzystać z porady medyka okulisty. Gabinet najłatwiej znajdziemy wprowadzając w przeglądarkę frazę: okulista Bielsko Biała.


Schorzenia wzroku można na pewno zaliczyć do przypadłości cywilizacyjnych. Eksperci radzą, aby po czterdziestym roku życia obojętnie czy mamy lub nie kłopoty ze wzrokiem pójść do okulisty oraz się przebadać oczy, szczególnie iż badanie to jest zupełnie bezbolesne.