Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Z jakimi kłopotami moglibyśmy pójść do psychologa rodzinnego?

Najświeższe wpisy

Jeśli ty albo ktoś z twoich bliskich ma jakiś kłopot, powinien zgłosić się z nim do specjalisty. Nieważne czy jest to problem z dziećmi, z partnerem, czy też rodzicami.


Na każdy problem psycholog ma zawsze rozwiązanie.
poduszki
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Poza terapią osobistą i grupową istnieje ponadto inna forma leczenia psychologicznego. Jest to terapia rodzinna. Nie funkcjonuje jedna typowa szkoła terapii rodzinnej. Jeśli gimnazjalista ma problemy w gimnazjum albo ojciec stracił pracę, wtedy psycholog rodzinny bardzo rodzinie mógłby dopomóc. Spotkanie w terapii rodzinnej dotyczy każdego członka rodziny. Dlatego też uwaga psychologa skoncentrowana jest na każdym uczestniku terapii, a nie tylko na jednej osobie. Na takiej terapii terapeuta musi być neutralny względem wszystkich i nie może brać strony żadnego uczestnika terapii. Rodzina na tego typu terapii nie jest osądzana. Terapeuta pragnie zrozumieć wszystkich oraz próbuje rozwiązywać problem. Nie próbuje też wyznaczać winnego zaistniałej okoliczności i nie twierdzi kto ma rację.


Postacią terapii rodzinnej jest terapia par. Ma ona za obowiązek odbudować lub zbudować na nowo dobrą, zdrową więź między partnerami. Terapia (zalecamy tą stronę) taka tyczy się również aktualnych kłopotów jak i niewyjaśnionych do tej pory problemów. Skupia się na zrozumieniu aktualnych źródeł problemów oraz wyposaża małżonków w narzędzia, które zezwolą w perspektywie rozwiązywać konflikty samemu. Proces takiej terapii opiera się na współpracy obydwu partnerów. Niezwykle istotna jest zatem argumentacja do zmiany obu osób.


Terapia małżeńska ułatwia partnerom konstruktywne rozwiązanie kłopotów oraz polepszenie ich stosunków. Pomaga ona wyjść z kryzysu oraz znaleźć porozumienie. Terapia par przeprowadzana jest tylko przez doświadczonych terapeutów.