Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Zażywanie leków redukujących ból na własną rękę – czy zażywanie ich jest dla nas dobre?

Najświeższe wpisy

W przypadku bólu głowy, przy ogólnym zmęczeniu, w stresie albo w przypadku problemów z bezsennością, ludzie zwykle zażywają różnego rodzaju preparaty. Sięgają po nie, bo są bardzo łatwo dostępne, można je nabyć w drogerii, na stacji paliw, w kiosku czy supermarkecie. Weszło im to w nawyk i zamiast korzystać z łagodnych produktów lub metod naturalnych, jak aromaterapia lub muzykoterapia, z przyzwyczajenia sięgają po tabletki.


relaks w naturze
Author: Bob Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że ludzie nie poszukują przyczyny bólu i nie próbują jej zlikwidować, ale starają się stłumić ból popularnymi lekami przeciwbólowymi. Analogicznie ma się sprawa ze skutkami przedłużającego się stresu – zamiast chcieć ograniczyć do minimum i zafundować sobie silny odpoczynek, nie likwidują powodów swojego złego samopoczucia i sięgają po używki. A co człowiek może dla siebie zrobić, aby zmniejszyć nieprzyjemne skutki życia w ciągłym biegu, codziennych porcji stresu oraz niezdrowego stylu życia? Kilka prostych zmian w życiu codziennym pomoże przywrócić stabilizację.

W pierwszej kolejności postarajmy się zupełnie zrezygnować z zażywania leków przeciwbólowych. Początkowo pewnie będzie trudno je czymś zastąpić, szczególnie gdy mamy wyrobiony nawyk sięgania po nie w każdej sytuacji, kiedy tylko dopada nas ból. Nie nośmy żadnych leków przeciwbólowych przy sobie. Kiedy dopadnie nas nagły ból, łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Warto mieć przy sobie woreczek czy rodzaj takiej poduszeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który pomoże przy bólu głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z budynku (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno pomóc. Można również mieć buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, by wetrzeć je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po całym dniu można zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że podobny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link leczenie kanałowe kraków.

Warto też dodać odprężające olejki do wody i wprowadzić elementy takie jak muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery lub medytacja - .


Połączenie różnych metod relaksacyjnych powinno przynieść oczekiwane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia na pewno zdadzą egzamin również przy problemach z zasypianiem. Najczęściej ilość codziennych spraw lub stres wynikający z niedokończonych rzeczy nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Aby nie przewracać się z boku na bok, warto nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy oraz włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojnym nagraniem. To pomoże się wyciszyć i przyspieszy zasypianie. Postarajmy się, by naszą pierwszą reakcją na pojawiające się problemy było sięgnięcie po naturalne, nieinwazyjne metody. Leki dostępne online to na pewno ekspresowy i działający sposób na walkę z bólem, lecz wygramy ją tylko wtedy, kiedy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.
Tags: