Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Zaparzanie rumianku jak również innych ziół

Najświeższe wpisy

Obecnie wszyscy są bardzo zaganiani. Zdaje nam się często, że różnymi pigułkami uda nam się oszukać nasze ciało, gdy tymczasem wystarczyłoby kilka razy w tygodniu napić się jakiejś ziołowej herbaty. Niestety zapominamy, że wracanie do tradycyjnych możliwości, to najzdrowsza opcja. A przecież naprawdę wystarczy kupić czy to w sklepie zielarskim czy nawet w jakimś dużym supermarkecie zioła do zaparzania i zacząć korzystać z ich możliwości.

herbata rumiankowa
Source: pixabay.com
Spójrzmy na taki rumianek do zaparzania, bo to jedna z tych roślin, które rzeczywiście są w stanie pomóc w wielu sytuacjach. Picie herbatki rumiankowej ma działanie oczyszczające. Pomaga nam w trawieniu i dzięki rumiankowi na bank zlikwidujemy problemy ze wzdęciami. Dodatkowo można myć buzię rumiankiem, bo działa on odkażająco na różnego typu problemy z cerą. A do tego z ciepłych, lecz niegorących torebek rumiankowych możemy zrobić sobie okłady na oczy. Powinniśmy, więc pomyśleć o tym, czy lepiej katować się kolejnymi suplementami diety, czy może jednak lepiej bez chemii przeciwdziałać różnego typu dolegliwościom.Herbatki ziołowe dobre na wszystko Sporo ludzi na odstresowanie po trudnym dniu stawia na kieliszek mocnego trunku. Wydaje nam się, że jedynie w taki sposób możemy się zrelaksować. A tymczasem sensowniejsza okazałaby się zaparzona mięta, bo mięta (http://www.herbapol.poznan.pl/mieta-fix) herbata ziołowa wpływa na organizm człowieka relaksująco. Poza tym już sam zapach mięty sprawia, że przestaje nas boleć głowa, nie mówiąc nawet, o tym jak dobrze wpływa na wnętrze naszego ciała, w tym w szczególności na jelita.

liście mięty
Author: Jasmine&Roses
Source: http://www.flickr.com
Tak, więc zamiast się zatruwać lepiej wybrać dobrą miętową, ziołową herbatę i po pracy wypić filiżankę takiego naparu. Po kilku tygodniach w miarę regularnego picia herbaty miętowej będziemy czuli ogromną różnicę. Nie będziemy tak prędko się denerwować i nie przestaniemy narzekać na bóle żołądka, jeżeli do tej pory nam doskwierały. Niestety w obecnych czasach zapominamy często o tym jak wiele daje nam naturalne podejście do różnych problemów związanych z naszym ciałem. A w różnych sytuacjach najlepsze byłoby skierowanie się do natury. Dobrze też profilaktycznie popijać herbatki ziołowe. Bo zioła są najlepszym „zapobiegaczem” kłopotów zdrowotnych.