Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Zważajmy na niebezpieczne choroby oczu

Najświeższe wpisy

Jedną z bardziej niebezpiecznych jak również powszechniejszych chorób oka bywa zaćma. Na szczęście można ją usunąć, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Nie wahajmy się więc oraz usuwajmy zaćmę.
skóry
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Na zaćmę zapadają przede wszystkim osoby starsze. Nie musi wszakże tak się dziać. W dowolnym przypadku, gdy zostaje ona spostrzeżona przez lekarza, musimy ją likwidować. Zaćmę leczy się operacyjnie. Leczenie zaćmy jest nieskomplikowane i coraz mniej niebezpieczne dla pacjenta. Sam zabieg trwa jedynie kilkanaście minut. Zaćma usuwana jest najczęściej w trybie ambulatoryjnym, oznacza to, iż nie musimy spędzać kilku dni w szpitalu, a nasze życie nie ulega nagłym zmianom. oczywiście po samym zabiegu trzeba pamiętać o odwiedzinach kontrolnych, by lekarz mógł upewnić się, czy wszystko przebiega właściwie.


Operacja polega na włożeniu zdrowej, sztucznej soczewki na miejsce chorej. Sztuczne soczewki stają się coraz precyzyjniejsze. Są głównie trwalsze. Coraz precyzyjniej również naśladują funkcje prawdziwej soczewki. Po fachowo zrobionym zabiegu pacjent powoli widzi coraz więcej. Do patrzenia z daleka nie potrzebuje już okularów, lecz kula łokciowa czytania z bliska tak, ponieważ nie ma akomodacji w oczach ze sztuczną soczewką. Jak więc widzimy, leczenie zaćmy jest niezwykle mało inwazyjne, jednak zaiste efektywne. Medycyna nie umie jeszcze zapobiegać tej popularnej przypadłości, jednak skutecznie ją likwiduje.
Z tego choćby względu warto zapisać się na operację usunięcia zaćmy po to, aby widzieć więcej oraz funkcjonować łatwiej. Bez względu na to, ile mamy wiosen.