Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Zważajmy na niebezpieczne choroby oczu

Najświeższe wpisy

Jedną z bardziej niebezpiecznych jak również powszechniejszych chorób oka bywa zaćma. Na szczęście można ją usunąć, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Nie wahajmy się więc oraz usuwajmy zaćmę.
skóry
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Na zaćmę zapadają przede wszystkim osoby starsze. Nie musi wszakże tak się dziać. W dowolnym przypadku, gdy zostaje ona spostrzeżona przez lekarza, musimy ją likwidować. Zaćmę leczy się operacyjnie. Leczenie zaćmy jest nieskomplikowane i coraz mniej niebezpieczne dla pacjenta. Sam zabieg trwa jedynie kilkanaście minut. Zaćma usuwana jest najczęściej w trybie ambulatoryjnym, oznacza to, iż nie musimy spędzać kilku dni w szpitalu, a nasze życie nie ulega nagłym zmianom. oczywiście po samym zabiegu trzeba pamiętać o odwiedzinach kontrolnych, by lekarz mógł upewnić się, czy wszystko przebiega właściwie.


Operacja polega na włożeniu zdrowej, sztucznej soczewki - rajsoczewek.pl/soczewki-dwutygodniowe - na miejsce chorej. Sztuczne soczewki stają się coraz precyzyjniejsze. Są głównie trwalsze. Coraz precyzyjniej również naśladują funkcje prawdziwej soczewki - http://rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe -. Po fachowo zrobionym zabiegu pacjent powoli widzi coraz więcej. Do patrzenia z daleka nie potrzebuje już okularów, lecz do czytania z bliska tak, ponieważ nie ma akomodacji w oczach ze sztuczną soczewką. Jak więc widzimy, leczenie zaćmy jest niezwykle mało inwazyjne, jednak zaiste efektywne. Medycyna nie umie jeszcze zapobiegać tej popularnej przypadłości, jednak skutecznie ją likwiduje.
Z tego choćby względu warto zapisać się na operację usunięcia zaćmy po to, aby widzieć więcej oraz funkcjonować łatwiej. Bez względu na to, ile mamy wiosen.